BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

26 września 2018 r. w SPSK nr 1

Kiedy uczniowie po wakacyjnej przerwie powracają do szkół, to najwyższy czas przypomnieć im o „Bezpiecznej drodze do szkoły”. Dlatego naszych uczniów – pacjentów  odwiedziły funkcjonariuszki ze Straży Miejskiej, które w profesjonalny sposób przekazały informacje i materiały edukacyjne dotyczące elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze.

AKCJA „TWOJA KREW – MOJE ŻYCIE”

Akcję „Twoja krew, moje życie” w szpitalu przy ulicy Arkońskiej dnia 26.09.2018 roku poprowadziła pani Aneta Rymsza z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Bardzo dziękujemy za ciekawe i wartościowe zajęcia! I.K.

TWOJA KREW – MOJE ŻYCIE

W dniu 25.09.2018 r. w szpitalu w Zdrojach pani Justyna Gębka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przeprowadziła na kilku oddziałach szpitalnych zajęcia promujące honorowe krwiodawstwo. Prawie pięćdziesięcioro uczniów oraz ich rodziców dowiedziało się, w jaki sposób i dlaczego warto oddawać krew. Uczniowie chętnie słuchali oraz brali udział w konkursach. Otrzymali sympatyczne nagrody. Dziękujemy Pani Justynie serdecznie!
I.K.

AKCJA EDUKACYJNA

Dnia 24.09.2018 r. gościliśmy w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej panią Anetę Rymszę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, która wyjaśniła uczniom i ich rodzicom, na czym polega honorowe krwiodawstwo, czemu krew jest „darem życia” oraz jakie warunki należy spełnić, żeby zostać honorowym dawcą krwi. Dzieci otrzymały w nagrodę za aktywny udział w zajęciach fajne gadżety. Nasza szkoła uzyskała tytuł szkoły promującej honorowe oddawanie krwi. I.K.