ZLOT ABSOLWENTÓW

9 czerwca 2018 w SPSK nr 1
Dobrą tradycją stały się od kilku lat Zloty Absolwentów połączone z Dniem Dziecka,  zainicjowane i organizowane przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę. Co roku nasi nauczyciele włączają się w tę akcję i pomagają zapewnić moc atrakcji. A działo się wiele. Wraz z wolontariuszami malowaliśmy  „tatuaże”, na które było ogromne zapotrzebowanie (ciągle w tym miejscu była kolejka…). Bańki mydlane tworzone samodzielnie lub przez wysokiej klasy specjalistki (wtedy powstawały giganty), przyciągały tłumy. Dzieci z zacięciem artystycznym tworzyły pod okiem nauczycielek małe dzieło sztuki, czyli obraz mający utrwalić VII już Zlot. Kto miał siłę i energię ten był zapraszany na zumbę. Ponadto uczestnicy zabawy mogli przejechać się traktorem, posiedzieć w wozie strażackim, przemalować wóz Superbohaterów, obejrzeć pokaz pracy robotów, wykonać zdjęcie w fotobudce, zjeść lody, watę cukrową, popcorn lub danie z grilla. Dla każdego znalazło się coś atrakcyjnego… i my też mamy w tym swój udział.

Czy znasz te bajki?

Wśród majowych zajęć poświęconych książkom nie mogło zabraknąć atrakcji dla młodszych dzieci. 16 maja w Szpitalu „Zdroje”, a 18 maja w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej miały miejsce zmagania, w których wygrywali ci, którzy najlepiej znają baśnie i bajki. Kto jest autorem „Muminków”? Czym ukłuła się Śpiąca Królewna? W jakiej baśni przebrany książę pasł świnie?… Zagadki, krzyżówki, dobieranki, a przede wszystkim wesoła zabawa!

Dzień Czytania Bajek

23 maja po raz kolejny w szpitalu przy Unii Lubelskiej obchodziliśmy doroczny Dzień Czytania Bajek z udziałem zaproszonych gości. W tym roku posłuchaliśmy utworów Juliana Tuwima w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie. W drugiej części spotkania nasi uczniowie mogli bliżej poznać instrumenty, które towarzyszyły gościom i wysłuchać kilku utworów muzycznych, a także spróbować swych sił w roli kompozytorów. Dziękujemy młodym muzykom za pięknie i mile spędzony czas!

Wieczorny maraton czytania

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom i Noc Bibliotek to hasła, obok których nasza biblioteka nie może przejść obojętnie, to wspaniała okazja do zorganizowania kolejnego „Wieczornego maratonu czytania”.

Młodzież w Szpitalu „Zdroje” wraz pedagogiem naszej szkoły – panią Marzeną i bibliotekarką – panią Ewą przez dwie godziny oddawała się przyjemności słuchania i  głośnego czytania książki Moniki Kowaleczko-Szumowskiej pt.: „Galop 44”, poznając historię braci, którzy w przedziwny sposób trafiają ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Początkowe rozczarowanie, że nie będzie to wieczór horrorów, przerodziło się w prawdziwe zainteresowanie losami bohaterów książki i pragnienie poznania dalszego ciągu opowieści…

Konkurs plastyczny „PODWODNY ŚWIAT – NIEODKRYTE TAJEMNICE”

Na konkurs plastyczny „PODWODNY ŚWIAT – NIEODKRYTE TAJEMNICE” wpłynęły 292 przepiękne, kolorowe, oryginalne prace uczniów z całej Polski. Jury obradowało bardzo długo, ponieważ z tak dużej ilości niesamowitych, dziecięcych dzieł, ciężko było wybrać tych kilka najwspanialszych.
Z wielką przyjemnością informujemy, że prace ocenione zostały w czterech kategoriach wiekowych, a zwycięzcami zostali:

W kategorii klas 0 – I:

• I MIEJSCE – WIKTORIA D. z Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie (opiekun – pani Ewa S.)
  • II MIEJSCE – KAROLINA G. ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 146 w Łodzi (opiekun – pani Agnieszka B.)
  • III MIEJSCE – MATYLDA P. z Zespołu Specjalnych Szkół Przyszpitalnych w Tarnowie (opiekun – pani Kinga N.)

WYRÓŻNIENIA OTRZYMUJĄ:

• Tomasz G. z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Krakowie (opiekun – pani Wioleta M.)
  • Dawid K. z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Krakowie (opiekun – pani Anna Z.)
  • Oliwia N. z Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym ” Słoneczko” w Kołobrzegu (opiekun – pani Anna P.)

W kategorii klas II – III:

• MIEJSCE I – KORNELIA S. ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 146 w Łodzi (opiekun – pani Aneta B.)
  • MIEJSCE II – WIKTORIA G. z Zespołu Szkół nr 1 w Ciechocinku (opiekun – pani Wioletta W.)
  • MIEJSCE III – ADRIAN O. z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Krakowie (opiekun – pani Dorota G.)

WYRÓŻNIENIE OTRZYMUJE:

• Miłosz K. z Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju (opiekun – pani Joanna H.-T.)

W kategorii klas IV – V:

• MIEJSCE I – MATYLDA M. ze Szkoły Podstawowej nr 2 Specjalnej w Kartuzach (opiekun – pani Eliza R.)
  • MIEJSCE II – MAJA O. z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce (opiekun – pani Agata K.)
  • MIEJSCE III – IZABELA P. z Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie (opiekun – pani Marta P.)

WYRÓŻNIENIA OTRZYMUJĄ:

• Jessica B. ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kudowie-Zdroju (opiekun – pani Marlena K.)
  • Aleksandra K.  z Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie (opiekun – pani Aneta Ś.)

W kategorii klas VI – VII:

• MIEJSCE I – OLIWIA T. ze Szkoły Podstawowej nr 2 Specjalnej w Kartuzach (opiekun – pani Edyta K.)
  • MIEJSCE II – KARINA K. z Zespołu Szkół nr 1 w Ciechocinku (opiekun – pani Elżbieta Z.)
  • MIEJSCE III – DAWID L. ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile (opiekun – pani Lidia W.)

WYRÓŻNIENIE OTRZYMUJE:

• DIANA Z. ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 38 w Gdyni (opiekun – pani Danuta S.)

GRATULUJEMY!!!

Bardzo dziekujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.
Organizatorki