DZIEŃ DZIECKA – Arkońska

Tegoroczny Dzień Dziecka uświetnił występ Teatru Rozmaitości Gwitajcie, którego aktorzy zaprezentowali przedstawienie wykorzystujące twórczość Jana Brzechwy. Dzieci i rodzice przypomnieli sobie znane wiersze podczas wspólnej zabawy i śpiewania. Po spotkaniu chętni wzięli udział we wspólnych zabawach i quizach. Każdy uczestnik na koniec zabawy otrzymał  słodycze i drobne upominki. To był dzień pełen wrażeń i uśmiechów na twarzach małych pacjentów.

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

„Mundialowe szaleństwo”- pod takim hasłem odbył się festyn sportowy z okazji Dnia Dziecka w Szpitalu „Zdroje”. Dnia 30 maja 2018 r. dzieci wzięły udział w konkurencjach zręcznościowych. Duch zdrowej rywalizacji zapanował na boisku szpitalnym i nie opuszczał nas do końca imprezy. Dzieci otrzymały upominki i słodycze. Zakończeniem festynu był poczęstunek, który został ufundowany przez piekarnię „Małyszka”, sklep mięsny „Drób & Wędliny” Ewa Biegańska, Carrefour Polska, Bruno Tassi  sp.k. Oddział Szczecin. Po południu na dzieci czekały kolejne atrakcje. Była przejażdżka żółtą taksówka Taxi 4 You Szczecin oraz spotkanie i trening z piłkarzami  Pogoni Szczecin – handball. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie i życzliwość. To był dzień świetnej zabawy, którą zorganizowały i przeprowadziły Danuta Rauza, Hanna Godlewska i Agnieszka Górska.

KONGRES HOPE

W dniach 14-18 maja 2018 r. odbył się kongres Hope – Hospital Organization of Pedagogues in Europe, którego myślą przewodnią było przeciwdziałanie wykluczeniu z życia społecznego dzieci chorych. Pedagodzy nie tylko z całej Europy, ale również ze Stanów Zjednoczonych, Kolumbii, Australii, Nowej Zelandii, spotkali się w Poznaniu, aby rozmawiać na temat potrzeby i sposobów włączania dziecka leczonego do życia sprzed choroby.