DZIEŃ KOSMOSU

W dniach 16-22 maja w szpitalu w Zdrojach i przy Unii Lubelskiej uczniowie na lekcjach fizyki zgłębiali tajemnice Kosmosu. Na zajęciach mieli okazję obejrzeć film edukacyjny, pokaz prezentacji multimedialnej. Wykonali  również piękne plakaty. Podsumowaniem obchodów Dnia Kosmosu był konkurs, który wyłonił pracę najlepszą z najlepszych.

DZIEŃ DZIECKA

30 kwietnia  2018 r. w  SPSK nr 1
Dzień Dziecka to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu. Wszystkich najmłodszych pacjentów zaprosiliśmy do wspólnej zabawy z tej właśnie okazji. Na korytarzu oddziału pediatrycznego zebraliśmy tych, którzy mogli na dwie godziny opuścić swoje szpitalne łóżko. Wspólnie utworzyliśmy fantastyczną orkiestrę grającą na bum – rurkach i zespół taneczny, a ponadto dzieci biorąc udział w konkursach wygrywały świetne nagrody. Nikt nie pozostał tego dnia bez upominku i słodyczy, bo nawet ci, którzy nie mogli do nas dołączyć, mieli zapewnione atrakcje (czyli cukierki i prezenty) dzięki nauczycielkom wędrującym od sali do sali. To był bardzo miły dzień m.in. dzięki firmie Euroafrica, Dobosz i p. Janiakowi.