75. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

12 i 13 kwietnia 2018 r.

W szpitalach przy ul. Unii Lubelskiej i Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w uroczystych lekcjach historii upamiętniających wybuch Powstania  w Getcie Warszawskim.  Poznali historię wydarzeń wiosny 19 kwietnia 1943 r., które naznaczyły Warszawę w sposób szczególny. Obejrzeli film edukacyjny pt. „Nie było żadnej nadziei”. Czytali i analizowali fragment wiersza Czesława Miłosza „Campo di Fiori”. Przygotowali również papierowe żonkile – symbole pamięci o bohaterach Powstania. Na zakończenie rozwiązali quiz wiedzy związany z tematem zajęć.

Spotkanie z szantą

10 kwietnia 2018 roku odwiedził naszą szkołę w szpitalu w Zdrojach pan Wacław Jefimowicz, który opowiedział nam historię szant, a także krótko wyjaśnił budowę żaglowca. Podczas spotkania mieliśmy okazje zaśpiewać piosenki, które dodają sił prawdziwym żeglarzom na morzu.