WIELKANOC

26 – 28 marca w SPSK nr 1
Ostatnie przedświąteczne dni wykorzystaliśmy do zbudowania radosnego nastroju. Nasi uczniowie brali udział w warsztatach, na których w oryginalny sposób ozdabiali gipsowe figurki z motywami wielkanocnymi. Każdy mógł więc wykonać samodzielnie takie ozdoby i zabrać je do domu. Nie zaniedbaliśmy także okazji do przekazania wiedzy na temat dawnych i współczesnych zwyczajów świątecznych wykorzystując do tego specjalnie przygotowaną prezentację. Była to zarazem okazja do rozmowy na temat tradycji propagowanych w domach naszych uczniów. Twórcze zdolności dzieci wykorzystaliśmy także przygotowując niepowtarzalne kartki świąteczne, które wraz z uczniami wręczaliśmy na oddziałach szpitalnych. To również była lekcja utrwalająca zanikającą tradycję i zachęcająca do wysyłania kartek z życzeniami.

KROKUSOWA REWOLUCJA

23 marca w SPSK nr 1
Jest w Szczecinie taka wspaniała akcja społeczna pod nazwą „Krokusowa rewolucja”. Jej ideą jest obsadzenie różnych zielonych miejsc w naszym mieście krokusami. Do działań polegających na sadzeniu cebulek włączają się szkoły, przedszkola, instytucje, a także ludzie niezrzeszeni. My z naszymi uczniami – pacjentami zadziałaliśmy jak zwykle niestandardowo z uwagi na ograniczone możliwości ale mamy swój wkład w propagowanie tej bardzo wartościowej inicjatywy. Wykonaliśmy bibułkowe witraże z krokusami i ozdobiliśmy okna na szpitalnym korytarzu. Z roku na rok tych ozdób przybywa i szyby pokrywają się krokusami coraz gęściej, by przypominać wszystkim o nietypowej rewolucji.

POWITANIE WIOSNY

21 marca SPSK nr 1
Tego dnia próbowaliśmy zaczarować aurę i przywołać wiosnę na przekór temu co widzieliśmy za oknem… Nastrój poprawiły nam wiersze przedstawiające tę piękną porę roku, natomiast prezentacja i zawarte w niej informacje dały gwarancję, że nikt nie przeoczy nawet najdrobniejszych jej zwiastunów. Ozdabiane w różnorodny sposób drewniane kwiatki, ptaszki i motylki sprawiły, iż w szpitalnych salach zrobiło się bardzo kolorowo, miło i po prostu – wiosennie!