Zaczarowane skrzypeczki

10 STYCZNIA 2018 r. SPSK nr 1
Karnawał to czas zabawy i my ten czas doskonale wykorzystaliśmy. Już po raz 23. gościliśmy  w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej aktorów z Agencji Artystycznej Krzysztofa Gajewskiego, którzy profesjonalnie poprowadzili zabawę dla małych i dużych pacjentów szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. Wizyta Mikołaja doskonale wplotła się w historię zaczarowanych skrzypeczek. Kolorowe stroje, odpowiedni podkład muzyczny, cygańskie piosenki i najnowsze przeboje, do których tańczyliśmy i tworzyliśmy radosne korowody, poprawiły humory wszystkim dzieciom. A na koniec oczywiście czekał na nas słodki poczęstunek!
Oto, w wielkim skrócie, recepta na udany balik karnawałowy. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać, co będzie za rok!

D.K.

Zasady bezpieczeńśtwa w ferie

11 stycznia 2018r.  SPSK nr 1
Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przekazaną uczniom wiedzę pomogła utrwalić prezentacja multimedialna oraz quizy z przestrogami.

D.K.

DOKARMIANIE PTAKÓW

9. stycznia na oddziale nefrologii w Zdrojach odbyły się zajęcia warsztatowe, w trakcie których dzieci obejrzały prezentację na temat dokarmiania ptaków zimą oraz samodzielnie wykonały oryginalny karmnik i figurki ptaków z różnych pożywnych nasion.

I.K.

Kolędowanie na Unii

28. grudnia pacjentów oddziałów dziecięcych, w szpitalu przy Unii Lubelskiej, odwiedzili uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie: Ola, Karolina, Weronika, Ignacy i Władysław wraz z nauczycielami: panem Grzegorzem Święciochowskim i panem Waldemarem Cieślokiem. Aby umilić dzieciom pobyt w szpitalu, zaprezentowali zabawne wiersze Jana Brzechwy, przeplatając je wesołymi melodiami, a później zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd. Atmosfera spotkania była niepowtarzalna – popłynęły łzy wzruszenia… Dziękujemy!

Wizyta uczniów POSM w szpitalu odbyła się w ramach ich wolontariatu oraz współpracy bibliotek szkolnych.

E.B.