WARSZTATY DECOUPAGE

19 grudnia 2017 SPSK nr 1
Od dobrych kilku lat panuje moda na wszystko to, co wykonane jest ręcznie, a przez to staje się oryginalne, niepowtarzalne i daje ogromną satysfakcję twórcy. Taką propozycją, zakładającą wykonanie jedynej w swoim rodzaju bombki choinkowej, były warsztaty decoupage w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej, podczas których nasi uczniowie – pacjenci styropianową kulę zamienili w prześliczną ozdobę. Każdy „mały artysta” zabrał do domu oprócz pięknej bombki, także przekonanie, że nawet bez specjalnych zdolności plastycznych można wykonać coś cudownego … i to w szpitalu – miejscu, które nie kojarzy się raczej artystycznie…
B. L.

NIEZWYKŁA ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA

Powszechnie wiadomo, że Mikołaj rozdający prezenty mieszka w Laponii, ale my przekonaliśmy się, że całkiem blisko nas, po sąsiedzku, można spotkać wielu jego pomocników. Czteroosobowa grupa uczniów i nauczycieli IV LO w Szczecinie zawitała do nas tuż przed świętami, by przekazać wspaniałe upominki dla naszych uczniów – pacjentów. Były to artykuły papiernicze, piórniki, breloczki, a także czekoladowe cukierki! Wszystkie te „wspaniałości” wykorzystamy na różnorodnych zajęciach, więc jest to dar szczególnie dla nas wartościowy, bo skorzysta z niego bardzo liczna grupa dzieciaków, jeszcze długo po tym jak przestaną rozbrzmiewać kolędy. DZIĘKUJEMY!
B. L.